Vitamíny a minerály

Magnézium je srdcová záležitosť, doslova aj dopísmena

06.06.2016

Pevné kosti, zdravé srdce a funkčná nervová sústava. To je len základ dobrého stavu organizmu, v ktorom má svoje nezastupiteľné miesto horčík.

viac >>Svetlom proti únave a stresu

14.09.2016 |  Je prirodzené, že človek má príjemnejší pocit, keď sa ráno nezobúdza do chladnej tmy, ale do presvetleného rána. Prebúdzajúce sa „jarné pocity“, ktoré znamenajú stúpanie výkonnosti organizmu, lepší psychický stav a zvyšovanie schopnosti reakcie na podnet, súvisia so svetlom. viac »

Horúčava v aute má na šoféra účinok podobný vplyvu alkoholu.

14.07.2016 |  Náš organizmus dostáva v rozhorúčenom aute zabrať. Trpia vodiči aj spolujazdci, ohrození sú najmä seniori a deti. Pozor! Iba pitný režim nestačí. viac »

Keď človeka trápi tlak. Ten atmosférický.

10.06.2016 |  Za posledných 31 kalendárnych dní bolo podľa medicínsko-meteorologickej predpovede na Slovensku len 6 dní, počas ktorých prevládal priaznivý vplyv počasia – rizikový stupeň 1. Naopak, dní s rizikovým stupňom 3, počas ktorých sa u meteosenzitívnych ľudí prejavujú príznaky ako bolesť hlavy, podráždenosť či ospalosť, bolo zaznamenaných až 21.* viac »

Minerály pre zdravie aj dlhý život

09.05.2016 |  Minerálne látky sú „popolušky“ vo svete výživy, pretože – hoci si to väčšina ľudí neuvedomuje – nevedia bez nich fungovať vitamíny, ba mnohé z nich nemôžu byť ani vstrebávané. Akokoľvek sú teda vitamíny dôležitými látkami pre fungovanie organizmu, nestačili a „nevedeli“ by plniť svoje funkcie, ak by organizmu chýbali práve minerály. viac »

Vitamíny pre zdravie aj dlhý život

08.05.2016 |  Vitamíny sú materiálom potrebným k výkonu a regenerácii v každodennom živote. Bez ich dostatočného množstva nemôžu dobre fungovať telesné orgány a systémy. Sú nevyhnutné pre uvoľňovanie potrebnej energie, na rast svalstva, celkovú vitalitu a obranu pred najrozličnejšími ochoreniami. Hrajú dôležité úlohy v látkovej premene organizmu (metabolizmus). viac »

Web stránky vytvorila M7, s.r.o.
©2009 ZZV.sk