Zdravý pohyb

Nielen mesiac úcty, ale starnutie ako fenomén. Ako s tým žiť?

25.10.2016

K 30. septembru 2016 evidovala Sociálna poisťovňa vyše 1 045 000 poberateľov starobných dôchodkov*. Dá sa však na základe týchto čísel tvrdiť, že pätinu obyvateľov Slovenska tvoria seniori?

viac >>Ako vymazať zlú náladu a stres?

21.09.2016 |  Som upracovaný, unavená, nervózny, smutná, nemôžem spať, v hlave mi treští, bolí ma chrbát. Trápia ma bolesti žalúdka, v zamestnaní sa neviem sústrediť na prácu, dokonca už nedokážem plniť zadané úlohy. Mám „depku“... viac »

Keby chcel mozog zostať fit, cvičil by neurobik

19.09.2016 |  Neurobiológ profesor Lawrence Katz, svetovo uznávaný odborník, vypracoval metódu, ktorú nazval neurobik. Ide o trénovanie mozgu, mentálne posilňovanie na udržiavania vytvorených nervových spojení, ako aj na tvorbu nových. Inšpirovali ho práve deti, ktoré ... viac »

Ekonomika bolestí chrbta

23.08.2016 |  Rovnako ako každá postavená budova musí mať sebe vlastnú opornú konštrukciu, aj ľudské telo, ktoré je svojím komplikovaným materiálovým i stavebným zložením skutočne ojedinelým útvarom, má základný oporný stĺp - chrbticu. viac »

Cyklistika a beh. Najobľúbenejšie športy Slovákov vás môžu priviesť na pohotovosť.

26.05.2016 |  V takmer profesionálnom oblečení, s dokonalou výbavou a inšpirovaní Petrom Saganom sa všetky generácie vyberú do terénu. Časť z nich skončí aktivity po náhlych kŕčoch, bolesti alebo ľahkom kolapse. Predchádzajte im pitným režimom a minerálmi. viac »

Pohyb, pot a kŕče

09.05.2016 |  Už počas kolísavých teplôt jari sa všetci veľmi potíme. Môžu nás dokonca prepadnúť neobvyklé pocity vyúsťujúce do pred kolapsových stavov a náchylnosti ku svalovým kŕčom, už pri akomkoľvek náznaku náročnejšieho behania. viac »

Vedeli ste, športovci?

08.05.2016 |  Horčík (magnézium) je výživa pre všetky svaly a jeho dostatočný a pravidelný príjem zohráva viacero dôležitých úloh v športovcovom organizme. viac »

EKONOMIKA BOLESTÍ CHRBTA

25.11.2015 |  Bolesti chrbta sú aktuálnym problémom najmä preto, lebo sa podieľajú vysokým percentom na vzniku a dlhom trvaní doby práceneschopnosti (v priemere o dva dni viac ako je priemerná dĺžka práceneschopnosti všetkých ochorení). V praxi všeobecného lekára predstavujú bolesti chrbtice viac ako polovicu ošetrených pacientov, v ortopedických ambulanciách je to viac ako jedna štvrtina ošetrení. Telovýchovní lekári konštatujú, že osem z desiatich športujúcich detí po 12. roku života má problémy s chrbticou. viac »

Keď dobré úmysly môžu ublížiť.

03.09.2015 |  Skvelé leto, voľný čas a inšpiratívny Peter Sagan. Posilňovne, prírodu alebo cyklistické cestičky zaplavili snaživci. „Z ničoho nič“ vstúpili do seba s predsavzatím, že sa budú viac starať o svoje zdravie. Nadšencov varuje MUDr. Pavel Malovič. viac »

Letné nástrahy

15.06.2015 |  Slnko, voda, vietor, hory, lúky, pláže, sladká i slaná voda. A k tomu úpal, prechladnutia, zápaly, uštipnutia, poranenia. Pred letnými nástrahami varuje MUDr. Iveta Vaverková, všeobecná lekárka pre dospelých, a odporúča letnú lekárničku. viac »

Budeme zomierať na sedavé zamestnanie?

29.10.2012 |  Tridsať minút aktívneho pohybu denne je jednou zo zásad zdravého života. Britskí vedci však nedávno prišli s tvrdením, že pri sedavom zamestnaní nás aktívna polhodinka nezachráni. Ak sa chceme vyhnúť srdcovo-cievnym ochoreniam a cukrovke, zamyslieť by sme sa mali aj nad tým, ako trávime zvyšných 23,5 hodiny. viac »

Web stránky vytvorila M7, s.r.o.
©2009 ZZV.sk