Združenie pre zdravie a výživu
je občianske združenie lekárov a odborníkov z výskumu aj z praxe, podporujúcich myšlienku zdravého životné štýlu. Cieľom je osveta v oblasti zdravej výživy s dôrazom na prevenciu civilizačných chorôb. Od polovice 90-tych rokov ZZV aktívne spolupracuje s médiami, odborníkmi a širokou verejnosťou.

Publikácie

http://dividendinvestingblog.com/ https://dividendinvestingblog.com/otziv-broker-770/ https://howtoinvestingmoney4u.info/ https://howtoinvestingmoney4u.info/770capital-otziv/ http://howtoinvestingmoney24.info/ https://howtoinvestingmoney24.info/otziv-obzor-770capital/

2015 - Ako si udržať mladosť.

Lekár Pavel Malovič zúročil skúsenosti, odborné vedomosti a znalosti o živote v knihe.

 

„Je štíhly, plný energie, srdečný ako vždy a vrásky zakryje širokým úprimným úsmevom... vie, že skutočná mladosť prichádza až v zrelom veku,“ napísala Alena Heribanová v predslove knihy o jej autorovi MUDr. Pavlovi Malovičovi.

viac »

2015 - Vademecum zdravej výživy

 

S gastroenterológom MUDr. Petrom MINÁRIKOM, PhD. hľadáme odpoveď na základnú otázku: akým spôsobom nám môže jednoduchý krok, akým je správna úprava stravy, pomôcť zvýšiť kvalitu nášho života a zdravia. Informácie o tom, ako sa zdravo stravovať, sa na nás hrnú zo všetkých strán. Pre laika nie je jednoduché sa v nich orientovať, najmä keď si rôzne zdroje občas aj odporujú. Táto publikácia prináša overené fakty a vyvracia mýty a povery, ktoré súvisia s vplyvom toho, čo jeme, na naše zdravie. Okrem štipky teórie získate čítaním knihy aj praktické rady ako zostaviť zdravý jedálniček nielen pre seba, ale aj pre celú rodinu, ako nakupovať potraviny a čomu dávať prednosť, naučíte sa čítať nutričné informácie na obaloch potravín, pochopíte, čo je pre vaše zdravie podstatné.

viac »

2007 - Nové trendy vo výžive detí

 

Kardiovaskulárne choroby, obezita, diabetes, či osteoporóza sú ochorenia, ktoré sa vyvíjajú roky až desaťročia a často sú dôsledkom nesprávnej výživy už v detstve alebo mladosti.

viac »

2008 - Obezita, výživa a pohybová aktivita u detí

 

Kolektív špecialistov na výživu predstavil štúdiu, ktorá rozoberá príčiny detskej obezity na Slovensku. Do prieskumu, ktorý prebieha od roku 2007 na pôde Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v spolupráci s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Bratislave, sa zapojilo takmer 6 000 školákov z celej republiky. Medzi najzávažnejšie nedostatky patrí vynechávanie dopoludňajšieho jedla, konzumácia nekompletných obedov, nedostatočný príjem ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov, a to najmä pri starších vekových skupinách detí. Napríklad 37,7 percenta detí vynecháva raňajky.

viac »

2007 - Nové trendy vo výžive detí

 

Kardiovaskulárne choroby, obezita, diabetes, či osteoporóza sú ochorenia, ktoré sa vyvíjajú roky až desaťročia a často sú dôsledkom nesprávnej výživy už v detstve alebo mladosti.

viac »

2006 - Vieme zdravo žiť?

 

Takmer 17 000 vyšetrených osôb, 6 rokov práce v teréne na Slovensku, rozhovory a analýzy sa stali základom pre monografiu Vieme zdravo žiť? Za spravodajskými číslami sú otázky odborníkov, ako si vážime svoje zdravie.

viac »

Web stránky vytvorila M7, s.r.o.
©2009 ZZV.sk