Mýty a fakty

Senzácie versus pravda

29.04.2016 |  Stanovisko k štúdii BMJ. Doc. MUDr. Jana Jurkovičová, Ústav Hygieny Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. viac »

Čo znamená prekyslený organizmus?

29.04.2016 |  Oslabená imunita, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku. Ak na sebe pozorujete tieto príznaky, možno aj vám chýba acidobázická rovnováha. Inými slovami, kyseliny a zásady vo vašom tele nie sú v správnom pomere. Ako možno tento stav zmeniť a na ktoré potraviny si treba dať pozor? viac »

Pravda o mlieku

29.04.2016 |  Z času na čas sa objavuje tvrdenie, že kravské mlieko zahlieňuje ľudský organizmus. Podobne, ako je materské mlieko človeka určené len bábätkám, malo by aj kravské mlieko byť exkluzívnou potravou teliatok. Bohužiaľ, alebo skôr našťastie, neexistujú ani najmenšie vedecké dôkazy, ktoré by tomuto tvrdeniu dali za pravdu. Práve naopak, mlieko (kravské, kozie aj ovčie) je takmer dokonalá potravina. Odmietaním mlieka sa pripravujeme o živiny, ktoré sú v ňom zastúpené v ideálnom pomere. viac »

Čierno-biela pravda o mlieku

20.01.2015 |  Bratislava (20. január 2015) - Hoci väčšina Slovákov pije mlieko a považuje ho za zdravú potravinu, mnohí z nás veria aj neopodstatneným mýtom. Pochybnosti vyvoláva predovšetkým trvanlivé mlieko. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti Tetra Pak. Trvanlivé (UHT) mlieko pritom obsahuje tie isté výživné látky ako čerstvé mlieko, neobsahuje žiadne konzervačné látky, je bezpečné a kvalitné počas celej doby trvanlivosti. viac »

Najčastejšie mýty o margarínoch

04.04.2013 |  Margaríny, ich pôvod a vplyv na zdravie sú stále aktuálna a často diskutovaná téma. Vyjadrenia médií i odborníkov k nim však často nie sú jednoznačné. Aká je teda pravda o margarínoch? Sú naozaj umelé? Čo sa v nich skrýva? V nasledujúcich riadkoch vám prinášame názory odborníkov na najčastejšie „margarínové" mýty. viac »

Web stránky vytvorila M7, s.r.o.
©2009 ZZV.sk